Novinkový mix: Listopad

 

Zdravím tě, dobrodruhu,

 

listopad už je v plném proudu, Vánoce jsou za rohem a je tady hromada novinek, které v tomhle měsíci mají vyjít. Takže žádné zdržování a jdeme na to!

 

Začneme vydavatelstvím Blackfire, které jako vždy nezklamalo a vypustilo do světa hned několik novinek.

 

Encyklopedie

Začneme něčím velmi zajímavým a tím je titul Encyklopedie. Hra se odehrává v roce 1739, kdy vás známý hrabě Buffon, věhlasný dobrodruh a přírodovědec, pozve do své družiny. Vaším hlavním úkolem bude pomoct hraběti se sepsáním jeho přírodovědecké encyklopedie. Prozkoumejte svět a staňte se slavnými!

Encyklopedie oficiálně vychází: 18. 11. 2022

 

 

Panství hrůzy: Za prahem

V listopadu nás čeká další rozšíření do Lovecraftovy rodinky. Panství hrůzy: Za prahem nás znovu zavede na cestu beznaděje. Jedině vy, vyšetřovatelé, musíte najít způsob, jak porazit hrozivého Yog-Sothotha. Protože pokud neuspějete, čeká vás něco horšího než smrt.

Panství hrůzy: Za prahem oficiálně vychází: 7. 11. 2022

Malý bonus pro ty, kteří stále nevlastní ostatní rozšíření a dychtí po něm jako Cthulhu po naší matičce Zemi. S rozšířením Panství hrůzy: Za prahem vychází dotisk předchozích rozšíření, Panství hrůzy: Svatyně soumraku a Panství hrůzy: Děsivé výpravy.

 

 

 

Cortex Harry Potter

Brýlatý kouzelník ze školy čar a kouzel znovu nastupuje na scénu. Tentokrát se s přáteli nebo rodinou utkáte v 8 kouzelnických disciplínách, ke kterým budete potřebovat hlavně váš kouzelnický mozek! Budeš to ty, kdo se stane mistrem kouzelníkem?

Cortex Harry Potter oficiálně vychází: 1. 11. 2022

 

 

 

Lamaland

Rádi farmaříte? Milujete lamy? Tak tenhle kousek vám zaručeně udělá radost! Ve hře se zhostíte role farmáře, který chce svou vytouženou lamu. Není to ale jen tak, je zapotřebí nejprve rozšířit svá políčka. Poté je zapotřebí sklidit veškeré vámi vypěstované plodiny a pokud vše dopadne, jak má, můžete si pořídit vaši vlastní lamu.

Lamaland oficiálně vychází: 14. 11. 2022

 

Nyní trochu z jiného soudku, vydavatel Blackfire nezanevřel ani na své starší tituly. Dotisku se dočká Playstation exkluzivita Bloodborne. Na pultech obchodu Cechu Hráčů bude již 10. 11. Druhým dotiskem je veleúspěšná párty hra Shit Happens, zpátky v obchodě bude již 30. 11. Poslední pánem na holení nebo spíše dámou je Spící královna deluxe, kterou si u nás znovu koupíte 15. 11.

 

Druhé vydavatelství s názvem Mindok si protentokrát připravilo hned pět titulů. První a vlastně i druhý jsme si představili již v minulých novinkách, ale ta hra je prostě bomba!

 

Nemesis Lockdown

Nemesis Lockdown a jeho nabušené rozšíření Nemesis Lockdown: Chytridi a doplňky. Ve hře tentokrát zavítáme na marťanskou základnu, kde se znovu střetnete s vesmírnou havětí. Znovu vám půjde o život a znovu to bude nesmírně napínavé!

Na závěr malá citace ze hry.

„Říkají, že jsem se z té havárie pomátla. Říkají, že mám halucinace po tom všem, co jsem na palubě Nemesis zažila. Ale já vím, že kdykoli přiložím ucho na horkou rudou skálu, něco slyším. Ozvěny z hloubi této planety, hlasy kvílící hladem a zuřivostí. Zdá se, že je zvuky lidských strojů brzo přilákají, ty krvežíznivé bestie ze starých časů Marsu. Musím zmizet, než se to stane.“

Nemesis Lockdown a rozšíření Chytridi a doplňky oficiálně vychází: 1. 11. 2022

 

 

Mikromakro: Město zločinu 3

Už třetí díl z detektivní série Mikromakro. Maloměstečko Velké Zlosyny je prošpikováno kriminální činností. Na denním pořádku jsou zde přepadení, nebo dokonce i nelítostné vraždy!

Na vás bude objasnit hned 16 případů a nastolit tak v městečku pořádek.

Mikromakro: Město zločinu 3 oficiálně vychází: 1. 11. 2022

 

 

Výbušné lektvary

Jste student alchymistické školy a stojí před vámi nelehký úkol. Závěrečná zkouška z předmětu lektvaroznalectví. Za pomocí speciální kuliček, které zde slouží jako ingredience do lektvarů, se snažíte splnit zkoušku. Dávejte si ale pozor, pokud se srazí kuličky stejné barvy, znamená to pro vás veliké BUM!

Výbušné lektvary oficiálně vychází: 14. 11. 2022

 

 

Toulavé věže

Každým rokem studenti závěrečného ročníku čarodějnické školy Havraního království testují své nové dovednosti. Čarodějnické třídy soutěží v absolventském závodě, ze kterého vítězové vzejdou jako mistři čarodějové. Hlavním úkolem je co nejrychleji dosáhnout Havraního hradu, ovšem cesta bude velmi trnitá.

Toulavé věže oficiálně vychází: 1. 11. 2022

 

 

Třetím vydavatelstvím jsou REX hry, které si pro nás přichystaly dvě novinky a dva dotisky.

 

Krotitelé kobek

Tak REX hry si pro nás tentokrát připravily zajímavý fantasy kousek, ve kterém se stanete dobrodruhy dychtícími po slávě. Vydáte proto do podzemí abyste zmasakrovali co nejvíce nepřátel a utkali se s finálním Bossem. Hra je velmi zábavná a je určená pro celou rodinu! Není tedy čas čekat, vezmi meč a jdi na steč!

Krotitelé kobek oficiálně vychází: 1. 11. 2022 

 

Království Valerie: Karetní hra

Novinka v podání karetky Království Valerie. Hlavním úkolem hráče, který zastává post vévody, je soupeřit s ostatními vévody o trůn a stát se tak novým králem Valerie. Jako vévoda musíte rekrutovat občany, kteří mají své speciální vlastnosti. Tyto schopnosti se poté využijí k rozšiřování panství nebo k boji proti protivníkovi.

Království Valerie: Karetní hra oficiálně vychází: 1. 11. 2022

 

 

 

Hrdina v kostce

Tak, a máme zde dotisk jedné z nejzábavnějších her tohoto seznamu. Hrdina v kostce, jak již název napovídá, je o tom stát se hrdinou. Není to ovšem jen tak, být uznávaný hrdina znamená dlouhou cestu bojů s nejrůznějšími protivníky. Odměna je ale sladká, věhlas a bohatství. Tak co, chceš se stát hrdinou i ty?

Dotisk deskové hry Hrdina v kostce je naplánován na 1. 11. 2022

 

 

Hrdina v kostce: Bestiář

Rozšíření pro deskovou hru Hrdina v kostce. Pokud vlastníte základní hru, tak víte, že být hrdinou není jednoduchá profese. Základní hra ovšem nebyla ani tak o boji, jako o stavbě vlastního hrdiny. V tomto rozšíření se konečně dočkáme vytouženého boje. Toto rozšíření původní hru posune na novou úroveň, a proto ho všem doporučuji.

Dotisk deskové hry Hrdina v kostce: Bestiář je naplánován na 1. 11. 2022

 

 

 

Nyní se vzdálíme od deskových her a zaměříme se na gamebooky od společnosti Mytago. Ta si pro nás připravila hned tři nové přírůstky do své rodiny.

 

Lone Wolf: Legie mrtvých

Nový díl ze série o osamělém vlkovi, tentokrát s podtitulem Legie mrtvých. Rozhodl jste se vydat do dávno zapovězeného města s názvem Xaagon. Postavit se na život a na smrt vládci smrti Ixiataagovi. Soubojem se smrtivládcem tak podrobíte své schopnosti velmistra maximální zkoušce. Je jen a pouze na vás, zda uspějete nebo se stanete další z mnoha obětí smrti.

Lone Wolf: Legie mrtvých oficiálně vychází 18. 11. 2022

 

 

 

Lone Wolf: Bestiář Magnamundu

Dnes již druhý bestiář! Kniha zaměřená na monstra ze světa Lone Wolf. Naleznout zde můžete detailní popis monster, nádherné ilustrace a v podstatě veškeré informace pro dobrodružství odehrávající se v Manganundu. Pokud jste milovníky příběhů osamělého vlka, tento bestiář nesmí chybět ve vašem vybavení.

Lone Wolf: Bestiář Magnamundu oficiálně vychází 8. 11. 2022

 

 

 

Klinika smrti

Pro milovníky horroru si Mytago přichystalo temný gamebook. Příběh se odehrává ve městě plném nemrtvých, kde se vy probouzíte ze spánku ze šílenou migrénou. Jen o chlup se vám podaří najít útočiště. Jste ale sám a jediná cestou, kterou se musíš vydat, je ta v ulicích plných smrti.

Gamebook Klinika smrti oficiálně vychází 8. 11. 2022

 

 

To by bylo pro dnešek vše, dobrodruzi, s dalšími novinkami se uvidíme v dalším měsíci, ale pokud rád čteš příběhy z Cechu Hráčů tak 28. 11. vychází třetí část Posla smrti. To už je pro dnešek vše a nezapomeňte, že hrdinou se může stát každý!