Novinkový mix: Říjen

 

Zdravím tě, dobrodruhu,

před námi je říjen, měsíc německého piva a Halloweenské noci. Podíváme se tedy, jaké deskoherní novinky si pro nás vydavatelé připravili.

Vydavatelství Blackfire nás zazásobilo velkým počtem deskoherních titulů.

 

Rallyman GT

Hra staví na základech klasické hry Rallyman, ovšem je oblečená do moderního kabátku. Ve hře se zhostíte jednoho ze závodníků, který se pokusí být novým šampionem. Ve hře se snažíte taktizovat své kroky: kdy předjet soupeře, jak zrychlit nebo zpomalit před zatáčkou, nebo dodržování ideální stopy.

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je 27. 10. 2022.

 

 

Heat

Závodníci si v říjnu budou mnout ruce! Druhá závodní hra, tentokrát ze světa historických formulí. Hlavním cílem hry je být první v cíli a stát se šampionem Velké ceny. Ve hře se budete snažit vylepšit svou formuli tak, aby dojela do cíle a nepřehřála si přitom motor.

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je 10. 10. 2022.

 

 

Twilight Inscription

Nový přírůstek do velkolepého světa Twilight. Hra znovu přináší svou epickou výpravu do daleké galaxie. Zhostíte se jedné z mocností a pokusíte se přinést slávu svému lidu. Hra je velmi přístupná oproti originálu. Twilight si můžete vychutnat sami nebo až v osmi hráčích.

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je 17. 10. 2022.

 

 

Coatl: Karetní hra

Máte rádi hady? A máte rádi opeřené hady? Ano, ve hře Coatl: Karetní hra se budete snažit vytvořit svého barevně opeřeného hada. Jako jeden z Aztéku chcete poctít božstvo, proto se na zdi chrámu pokusíte namalovat již zmíněné opeřené hady. Dávejte ale bacha na své soupeře, nemusí být vždy čestní!

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je 12. 10. 2022.

 

 

Oltree!

Historická kooperativní hra z dob rytířů. Ve Oltree! se stanete jedním ze strážců, jejichž hlavním úkolem je pomáhat lidem. Strážci budou dostávat různé úkoly, které půjdou splnit několika cestami. Tato rozhodnutí ovlivní konec hry. Zda bude šťastný závisí pouze na vás.

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je 12. 10. 2022.

 

 

Squid game: Desková hra

Po Strange Thing další Netflix adaptace, tentokrát úspěšný seriál z Jižní Korey Squid game. V deskové hře se zhostíte svého týmů, který se snaží přežít šest smrtelných úkolů. Pokud to přežijí, odměna v hodnotě 45 miliard wonů jim změní život.

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je 14. 10. 2022.

 

 

Star Wars: Klonové války

Další adaptace hry Pandemic, tentokrát ze světa Star Wars. Kooperativní hra, ve které se zhostíte role jedno z Jedi mistrů. Hlavním úkolem je plnit mise rozeseté po celé galaxii a na závěr porazit hlavního záporáka.

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je 21. 10. 2022.

 

 

Pán prstenů: Karetní hra – Společenstvo prstenu

Rozšíření, pomocí kterého se připojíte ke Společenstvu prstenu a pokusíte se zničit Jeden prsten. Pán prstenů: Karetní hra – Společenstvo prstenu přináší nových šest scénářů a nových šedesát karet. V budoucnu nás čekají další dvě rozšíření Dvě věže a Návrat krále.

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je 21. 10. 2022.

 

 

Na louce: Po proudu

Dnešní druhé rozšíření pro hru Na louce. Tentokrát zavítáme na řeku a pomocí kajaku objevujeme vodní živočichy a rostliny. Body dostanete nejen za pozorování fauny a flory, ale i za ujetou vzdálenost na kajaku.

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je 7. 10. 2022.

Páni, to byla jízda novinek od Blackfiru. Teď trochu skromněji. Začneme Tlama games, která nám představuje jednu zajímavou hru.

 

Terracotta army

V této deskové hře se zhostíte pomocníka zastupující umělce a řemeslníky, kteří pracují na Terakotově armádě. Hlavním úkolem je sběr surovin a pokusit se mít co největší přízeň u Císaře. Hra je určená pro jednoho až čtyři hráče.

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je říjen 2022.


Dalším vydavatelstvím je Mindok, které nám představuje tyto tituly.

Citedala

Ano, stará klasika je znovu tady. Hra obsahuje všech 27 karet postav a 33 karet fialových staveb. Nová Citadela je něco mezi starou klasikou a verzí DeLuxe. Hra obsahuje v podstatě veškeré komponenty jako verze DeLuxe, kromě 15 akčních karet a 3 fialových karet.

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je začátek října 2022.

 

 

Nemesis Lockdown

Ano, vím, že hra vychází až 1. listopadu, ale přišlo mi nezbytné ji zde zmínit. Tento masterpiece nás zavede na marťanskou základnu, kde se postavíme tváří v tvář emzákům Temnolovcům. Ke hře automaticky vychází rozšíření Nemesis Lockdown: Chytridi a doplňky, které lze kombinovat se staršími rozšířeními Karnomorfy, Psychonauty nebo postavami z Aftermath. Předobjednávky lze posílat do 20. října!

Hru si aktuálně můžete koupit v předprodeji. Oficiální termín, kdy hra vyjde, je 1. 10. 2022.

 

 

Posledním vydavatelem deskovek, kterého zde dnes zmíním, jsou REXhry, které nám představí poslední novinku na tomto seznamu.

 

Komiks, v němž jsi hrdinou – Vlkodlak

Tento skvost Vám spojí dvě úžasné věci dohromady, komiks a gamebook. Příběh se odehrává kolem mladého učně Eorase, který je napaden a pokousán vlkodlakem. Problém s přeměnou není ovšem jediná vaše starost, záhadně zmizel váš mistr a vy se snažíte přijít na kloub tomu, kam mistr zmizel.

Hra je od 10. října v prodeji na e-shopu Cech Hráčů.

Tak, a to by bylo vše z novinek, je toho opravdu hodně na co se v říjnu těšit. Musím ale zmínit poslední novinku, která se netýká deskový her ale našeho e-shopu. Od 1. 10. 2022 je pro registrované uživatele spuštěn věrnostní program, více informací naleznete zde.

Další nášup novinek ze světa deskových her se dozvíte za měsíc!