O Cechu Hráčů

Zdravím Tě dobrodruhu! 

Jsem Ti vděčný že čteš tyto řádky, protože je to známka toho, že jsem Tě něčím zaujal.

Na úvod bych se Ti rád představil, jsem Velmistr Cechu Hráčů a budu na tomto e-shopu Tvůj průvodce.

Pokud budeš potřebovat s čímkoliv pomoct, co se deskových her týče, můžeš se na mě obrátit. Velmi rád Ti pomohu.

 

Nyní bych Ti chtěl představit sám sebe a tento projekt.

Musíme se ale vrátit na úplný počátek všeho. Byl jsem ještě mladý novic a teprve jsem kouzla deskových her začínal poznávat.

Mezi mé první deskové hry se řadí Dostihy a sázky. V našich končinách velmi známá a hraná hra. Jistě nemusím dál představovat, protože jsi ji už určitě hrál. Mezi další deskové hry, které mi tehdy učarovaly, patřily Kamionem po Evropě nebo Fantom.

Velký zlom v mém životě přišel s Pánem Prstenů, kdy jsem se zamiloval. Tento film od režiséra Petera Jacksona mě ovlivnil a utvořil cestu, po které jsem se vydal.

Fantasy žánr byl pro mě v té době vším. Z dnešního pohledu to byla tunelová záležitost, kdy jsem ostatní žánry nebral nebo mě vůbec nezajímaly. Ne dlouho po tom, co jsem viděl Pána prstenů asi po šedesáté, přišel můj dlouholetý kamarád s dračím doupětem. V tu chvíli dostala má fantazie pěkně zabrat. V jakýkoliv volný čas, a že ho v té době bylo opravdu hodně, jsme hráli dračí doupě. Rád jsem hrával za našlapaný válečníky, kteří všechno kosili svým obouručným mečem. Ano Barbar Conan byl taktéž můj velký vzor a hrdina. Také jsem zastával roli PJ, tedy pána jeskyně. Zpětně se musím přiznat, že role PJ mě bavila o chlup více. Bavilo mě vymýšlet příběhy a házet klacky hráčům pod nohy.

Ohledně fantasy žánru, bych se zde mohl rozepsat i více, ale myslím že už bych Tě nudil. Jen čestná zmínka, která zde opravdu musí být: Heroes III. Nyní se ale vraťme k mému příběhu.

Za další úroveň mého deskohraní může lehce můj bratranec z Rakouska, který pro mě přivezl magickou hru Der Herr der Ringe – Risiko. Pro německy nepolíbené se jedná o hru Risk! Pán prstenů. V té době jsme to hráli zcela bez pravidel a vpodstatě se jen rubali s vojskem na mapě. Bylo to boží! Nedávno jsem si zahrál normální Risk!, tentokrát podle pravidel, a ukápla mi slza nad tím, jak špatně jsme tu hru hráli.

Po této skvělé době přišla, co se týče deskových her, malá doba temna. Věnoval jsem se spíše PC hrám, ale nelituji toho, otevřelo mi to nové obzory, jako je například sci-fi žánr. Při paření Mass Effectu 2 jsem nechápal, jak dokážou být příběhy tak propracované a jak hra může dát více obsahu než film. Má úroveň znovu vzrostla a já se považoval za opravdového mistra, i když jsem jím zdaleka nebyl. Co se týče PC her, i nadále občas zapařím, bohužel už není tolik času, jak tomu bývalo. Proto, i když mám plnou knihovnu her, vybírám si tituly, které mě něčím zaujmou nebo spadají do mého oblíbeného konceptu PC her.

Zpět ale k tomu proč tyto řádky čteš. Co se týče deskových nebo karetních her, na ty jsem tak úplně nezanevřel, spíš jsem hrával pouze to, co bylo k mání. Jedna z takových her byl BANG! Vždy po večerech jsme s láhví něčeho dobrého sedli a pařili. I po těch letech jsem stále nekorunovaným králem v této hře a pokud hraju za Slab the killera, jsem neporazitelný.

Po několika propařených letech se mi dostala do ruky již v tu dobu zhruba pět let stará PC hra, která mě ovlivnila a ovlivňuje do dnešních dob. Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. Do té doby, než jsem spustil tuto hru, netušil jsem o světě z pera Lovecrafta téměř nic. Po dokončení této PC hry, jsem věděl spousty informací o tomto šíleném ale přesto důmyslném světě. Tato díla mě ovlivnila tak, že si možná všimnete určité spojitosti v příbězích z Cechu Hráčů.

Jednoho dne, když jsem pátral po dalších informacích, našel jsem na internetu deskovou hru s názvem Arkham Horror. Možná Ti ji nemusím blíže přibližovat, protože už ji znáš. Chvíli po koupi této úžasné hry přibylo ještě rozšíření s názvem Dunwich Horror a mini rozšíření Prokletí temného faraona. Arkham jsme s kamarády často hrávali po večerech ve staré klubovně, ze které to měli všichni daleko domu. Při hraní této hry se atmosféra v ponuré místnosti dala krájet a my se vždy vraceli domu s tím, že nás přepadne mi-go, protože se právě nacházíme na ulici. Skvělé časy!

Postupem času jsem si zahrál spousty úžasných deskových her a to mě donutilo přemýšlet. Co kdybych založil obchod s hrami? Je to přece jedna z částí mého života, kterou miluji a dává mi smysl. Ovšem nechtěl jsem jen tak obyčejný internetový obchod, kterých najdete na internetu spousty. Chtěl jsem být něčím odlišný, proto jsem to spojil s mojí další vášní a to psaním. Ovšem to je jen špička ledovce, v rukávu toho mám daleko víc, čím bych se chtěl do budoucna odlišit od ostatních.

Bude však nějaký čas trvat, než se všechny mé plány a vize zhmotní na skutečnost. Prosím tedy, buď trpělivý a ber aktuální e-shop jako verzi 1.0. Postupem času se zde začnou odemykat nové věci. První z nich jsou sběratelské karetní hry. Tuto sekci jsem si dal za cíl otevřít 1. 1. 2023. Pokud to stihnu dřív, určitě Tě o tom budu včas informovat v novinkách. Jak jsem již psal, v hlavě toho mám spoustu, čím bych Tě mohl upoutat, jen tomu dej čas. Věřím, že Tě nezklamu.

Závěrem Ti děkuji za jakoukoliv podporu, protože bez ní by byl tento projekt pouze na papíře.

 

Pavel