Značka: Tlama games

Weather machine EN+CZ

4 269 Kč
Skladem
Počet hráčů Věk Herní doba Náročnost
2 - 4 14+ 120+ Složitá
Kategorie: Válečné a strategické deskové hry
Hmotnost: 4,5 kg
Základní hra / rozšíření: Základní hra
Jazyk hry: Český / Anglický
Jazyk Pravidel: Český / Anglický

Weather Machine

ve hře se stáváte vědci pracujícími v týmu prof. Lativa, pod jehož vedením již nějaký ten pátek manipulujete s počasím: upravujete srážky dle potřeb zemědělců, udržujete stálý vítr a blankytné nebe, tím zaručíte přísun energie z obnovitelných zdrojů, ale také například posouváte teplotu tak, aby dokonale vyhovovala sportovním utkáním a návštěvníkům turistických resortů. Prototyp stroje na ovládání počasí doposud vždy bezchybně splnil zadání. S každou další aktivací vám ovšem pomalu dochází, že použití stroje je vykoupeno znepokojivým vedlejším účinkem. Pokaždé když s jeho pomocí upravíte počasí, zároveň se změní podmínky někde jinde na planetě – zdá se, že stroj je podřízen „efektu motýlích křídel“.

Sen profesora Lativa o konci přírodních katastrof se rychle proměnil v noční můru o konci lidstva. Testujete stroj dál, ale každá další aktivace s sebou přináší stále horší a horší kalamity. Jednoho dne vtrhne profesor rázným krokem do laboratoře, následován skupinkou lidí v oblecích a s kamennými výrazy ve tvářích. Vládní zmocněnci si uvědomili závažnost situace a zároveň pochopili, že jedině tým profesora Lativa může zachránit svět před zkázou, kterou sám zapříčinil. „Musíme postavit nový prototyp,“ oznámí profesor a delegáti jej na něj vrhnou znepokojené pohledy, „…ale tentokrát dokonalý.“ Delegáti mlčky a stroze přikývnou. „Vláda nám poskytne finance a my musíme uspět.“

Profesor Lativ začne vysvětlovat svůj plán a okamžitě je jasné, že bude potřeba zajistit obrovské zásoby robotů a chemikálií. Ale materiály nejsou všechno. Zásadní je také čas: musíte se plně soustředit a nepromarnit jediný okamžik, jinak nebudete mít sebemenší šanci předejít hrůzostrašné globální katastrofě! Musíte upravit zemskou atmosféru dřív, než budou podmínky na Zemi tak nehostinné, že vymře nejen celý druh Homo sapiens, ale také nespočet dalších živočichů ve všech podnebných pásmech.

Ať bude výsledek vašeho snažení jakýkoli, profesor Sêni Lativ bude už navždy znám jako šílený, byť geniální vědec. Pokud však uspějete a lidstvo přežije, vy a vaši kolegové máte šanci vstoupit do dějin jako spasitelé lidstva a planety.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: